51. Koncert charytatywny Fundacji „Daj Szansę” z TRE VOCI na 100 – lecie miasta

 

 

 1. Koncert charytatywny zorganizowany przez Fundację „Daj Szansę” odbył się 12 maja 2023 r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej pod hasłem „Fundacja – Miastu na 100-lcie Skarżyska-Kamiennej”. Zainaugurował go stypendysta stypendium artystycznego Miłosz Dobrucki, który odśpiewał hymn Fundacji. Gwiazdą koncertu był zespół „TRE VOCI – Tenorzy Nowej Generacji”, który wystąpił w Skarżysku na zaproszenie Fundacji „Daj Szansę”. 

Przed występem tenorów z „TRE VOCI”, prezes Fundacji „Daj Szansę” Joanna Wężyk wspólnie z przewodniczącym Rady Nadzorczej Fundacji Jerzym Żmijewskim wręczyli coroczne podziękowania dla swoich Darczyńców za ich bezinteresowne wspieranie działalności Fundacji.

Najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Fundację SIEWCA DOBRA otrzymały:

 • Pani Katarzyna Bilska,
 • Pani Ewa Wojteczek.

„Siewcą Dobra” nasza Fundacja wyróżnia tych Darczyńców, którzy wsparli fundusz stypendialny kwotą powyżej 12 tys. zł.

Wręczyliśmy także trzy wyróżnienia ZŁOTE SERCA. Otrzymali je:

 • Pan Bartosz Bętkowski,
 • Pan Jacek Jeżyk,
 • Pan Szymon Nowakowski.

Podczas koncertu uhonorowaliśmy naszych Darczyńców także Certyfikatami Przynależności do Srebrnego, Platynowego i Brylantowego Kręgu Fundatorów.

I tak:

Do  Brylantowego Kręgu Fundatorów dołączyli:

 • Pani Agnieszka Drózd,
 • Pani Bogumiła Niziołek.

Do Platynowego Kręgu Fundatorów Fundacji dołączyli: 

 • Pan Mariusz Bodo,
 • Pan Piotr Brzeziński,
 • Pani Barbara Kocia,
 • Pan Zbigniew Miernik,
 • Pan Roman Wojcieszek.

Natomiast do Srebrnego Kręgu Fundatorów dołączył Pan Adam Ciok.

Ponadto nasza Fundacja wręczyła Certyfikaty Dobroczynności firmom, które w 2022 r. wsparły finansowo działania „Daj Szansę” oraz tym, które od lat nam pomagają w działaniach na rzecz rozwoju utalentowanej, niezamożnej młodzieży z terenu Powiatu Skarżyskiego.

Certyfikaty Dobroczynności otrzymali:

 • Mesko S.A. w Skarżysku-Kamiennej
 • Bank Spółdzielczy w Suchedniowie
 • EPP PROPERTY MANAGEMENT – Grupa Epp Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa w Kielcach
 • „PiS” Agencja Wydawniczo-Poligraficzna w Skarżysku-Kamiennej

Nie zabrakło także podziękowań dla Miasta Skarżyska-Kamiennej z okazji 100-lecia nadania praw miejskich za wieloletnią współpracę oraz finansowe wspieranie naszych inicjatyw, a także za okazaną przychylność i życzliwość dla działań Fundacji „Daj Szansę”. Podziękowanie w imieniu zarządu i stypendystów wręczyła prezes Joanna Wężyk obecnemu na koncercie zastępcy prezydenta miasta Krzysztofowi Myszce

Tradycyjnie w trakcie koncertu stypendyści kwestowali na rzecz kolejnych stypendystów. Tym razem nasi goście byli bardzo hojni. Zebraliśmy 6200 zł. Pieniądze te zasilą fundusz stypendialny Fundacji, która od ponad 20 lat wspiera lokalną, utalentowaną młodzież. Naszym Gościom koncertowym bardzo serdecznie dziękujemy za to wsparcie.

Miłym i niespodziewanym akcentem koncertu były piękne podziękowania z różą od mieszkanki miasta Pani Marii Wrzeszczewicz naszej Pani Prezes, za to co robi na rzecz młodzieży w naszej Fundacji.    

Po części oficjalnej przyszedł czas na koncert TRE VOCI. Nasi znakomici Tenorzy swoim występem oczarowali publiczność. Były gromkie brawa i owacje na stojąco. Fundacja na koniec koncertu wręczyła artystom pamiątkowe podziękowanie za wspaniały występ.

Koncert zrealizowany został w ramach zadania publicznego wspieranego przez samorządy – Gminę Skarżysko-Kamienna i Województwo Świętokrzyskie oraz w partnerstwie z Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.   

 

TRE VOCI, czyli Voytek Soko Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj, to tenorzy obdarzeni niezwykle potężnymi głosami. To artyści nowej generacji, gwiazdy największych światowych oper, przepełnieni miłością do ludzi i świata, w którym ponad wszystkimi podziałami króluje muzyka. Na nowo odkrywają piękno klasycznych dzieł nadając im współczesnego brzmienia, a przeboje muzyki popularnej ubogacają symfonicznymi aranżacjami i operowym rozmachem. Trzy indywidualności, trzy zróżnicowane głosy i jedna wielka przyjaźń.

 A tak o naszym koncercie donosiły media:

https://proskarzysko.pl/koncert-fundacja-daj-szanse-tre-voci/

http://skarzysko24.pl/wiadomosci/aktualnosci/27380-51-koncert-charytatywny-fundacji-daj-szanse-gwiazda-wieczoru-byl-tre-voci-tenorzy-nowej-generacji.html

https://www.tvswietokrzyska.pl/wiadomosci/powiat-skarzyski/item/58901-fundacja-miastu-za-nami-51-koncert-charytatywny-fundacji-daj-szanse.html