Katarzyna Kowalik

KATARZYNA KOWALIK – stypendystka Fundacji „Daj Szansę” w latach 2003,  2004, 2005 i 2010. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia imienia Zygmunta Noskowskiego w Skarżysku-Kamiennej w klasie fortepianu Pani Barbary Wierzbowicz. Ukończyła z wyróżnieniem Zespół Szkół Muzycznych w Warszawie. Absolwentka Akademii Muzycznej imienia Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu Pani Alicji Palety-Bugaj, pod której kierunkiem ukończyła studia podyplomowe.  W 2008 roku ukończyła studia doktoranckie w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Aktualnie studentka studiów podyplomowych z wykonawstwa historycznego – gra na klawesynie, w Guildhall School of Music and Drama w Londynie. Brała udział w Mistrzowskich Kursach Pianistycznych w kraju i za granicą m.in. Niemcy, Francja. Koncertowała w ważniejszych ośrodkach muzycznych w kraju i za granicą: w Czechach, Francji, Holandii, Szwajcarii, Luksemburgu, Węgrzech , Litwie, Ukrainie.

Reprezentowała Polskę na Festiwalu w Korei Północnej.

Zagrała rolę pianistki w filmie Stanisława Tyma pt. „Ryś”.

Ma na swoim koncie także dwie publikacje: rozdział w książce pt. ‘Spotkania polsko – koreańskie’ opublikowanej przez wydawnictwo Biblioteka Azji i Pacyfiku w 2008 roku, jak również esej pt. ‘Taniec – motywy życia i śmierci’ w zbiorze ‘Muzyka współczesna i jej tożsamości’ wydanym przez Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w 2010 roku.

Ze szczególnym uznaniem spotkał się projekt Katarzyny Kowalik dotyczący wydania i wykonania zapomnianych utworów fortepianowych, klawesynowych, kameralnych Wandy Landowskiej.

Laureatka I Nagrody w XIII Konkursie Młodych Pianistów „Nad Kamienną”. Występowała na koncertach charytatywnych Fundacji „Daj Szansę” jako solistka i w trio fortepianowym Alkemia.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.