Ireneusz Boczek


IRENEUSZ BOCZEK – Pierwszy stypendysta Fundacji „Daj Szansę” wybitnie utalentowany pianista odnoszący sukcesy na prestiżowych konkursach krajowych i międzynarodowych. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 12 lat w Państwowej Szkole Muzycznej imienia Zygmunta Noskowskiego w Skarżysku-Kamiennej w klasie fortepianu Pani Włodzimiery Pasich. Laureat II nagrody w XIV oraz I nagrody w XV Konkursie Młodych Pianistów „Nad Kamienną”. Absolwent Liceum Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Krakowie w klasie fortepianu Pani Danuty Myczkowskiej. W czerwcu 2006 roku ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie fortepianu Pana Stefana Wojtasa, a następnie studia podyplomowe w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jest laureatem konkursów:
V nagroda w Ogólnopolskim Konkursie na Stypendia Artystyczne Towarzystwa imienia Fryderyka Chopina w Warszawie,
I nagroda na XXXIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Palma d’Oro w Finale Liguare (Włochy).
Uczestnik kursów mistrzowskich organizowanych przy okazji Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach Zdroju.
Koncertował jako solista i z towarzyszeniem Orkiestry Krakowskiej Akademii Muzycznej, Filharmonii Krakowskiej, a w Kieleckim Centrum Kultury obok światowej sławy sopranistki Gwendolin Bradlay z USA.
Reprezentował Małopolskę na targach EXPO 2005 w Japoni.

Obecnie jest nauczycielem gry na fortepianie w Liceum Muzycznym w Krakowie. Koncertuje jako solista i instrumentalista  w ważniejszych ośrodkach muzycznych w kraju i za granicą.

W 2008 roku został zaproszony do wykonania aranżacji orkiestrowej oraz partii solowej w suicie na fortepian i orkiestrę „Żądze” autorstwa Janusza Bieleckiego. W 2009 roku miało miejsce ogólnopolskie tournée promujące płytę  z dziełem krakowskiego kompozytora podczas, którego występował jako solista z towarzyszeniem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.

Ireneusz wielokrotnie występował na koncertach charytatywnych Fundacji „Daj Szansę”, zarówno w okresie nauki jak i jako uznany, szanowany pianista i aranżer.

 

 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.