36. Wiosenny Koncert Charytatywny

 

36. Wiosenny Koncert Charytatywny Fundacji „Daj Szansę” dedykowany był Darczyńcom, Fundatorom i Przyjaciołom Fundacji.  W trakcie koncertu stypendyści kwestowali na przyszły fundusz stypendialny. Łącznie zebraliśmy 650 zł. Dziękujemy za wszystkie wpłaty.

W trakcie koncertu wręczyliśmy honorowe  wyróżnienia dla Darczyńców, które są formą podziękowania, wyrazem szacunku i uznania dla Darczyńców, dzięki którym Fundacja może realizować swoje cele. Za wpłaty dokonane do końca 2014 r. przyznanych zostało łącznie 11 certyfikatów przynależności do brązowego, srebrnego, złotego, platynowego i brylantowego Kręgu Fundatorów. I tak:

do Brązowego Kręgu Fundatorów dołączył Pan Janusz Kuźdub

do Srebrnego Kręgu Fundatorów dołączyły Panie Agnieszka Drózd i Elżbieta Skorupska.

do Złotego Kręgu Fundatorów dołączyli Pan Eugeniusz Cichoń, Pani Teresa Smulczyńska i Pan Ireneusz Warchałowski.

do Platynowego Kręgu Fundatorów dołączyli Pani Renata Bilska, Pan Jan Gajda, Pani Anna Leżańska i Pani Ewa Nowakowska.

natomiast do Brylantowego Kręgu Fundatorów dołączył Pan Krzysztof Ligowski.

W bieżącym roku po raz pierwszy Fundacja „Daj Szansę” przyznała nowe honorowe wyróżnienie o nazwie SIEWCA DOBRA, ustalone w drodze konkursu.  Wyróżnienie to przyznawane jest tym Darczyńcom, którzy wspierają finansowo działalność statutową Fundacji i wpłacili na jej konto kwotę nie mniejszą niż 12.000 zł. Pierwsze wyróżnienie SIEWCA DOBRA otrzymała Pani Karolina Wojteczek.

Statuetkę SIEWCA DOBRA dla Fundacji zaprojektował i wykonał artysta – rzeźbiarz Dawid Szlufik. Dawid  Szlufik pochodzi z Huty Szklanej, od kilku lat mieszka w Suchedniowie. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach. Jest autorem wielu kamiennych rzeźb sakralnych, pomników świętych i kapliczek, które znajdują się także na terenie naszego powiatu. W 2014 roku otrzymał Świętokrzyską Nagrodę Artystyczną „Scyzoryki” w kategorii sztuk przestrzennych, w tym samym roku odbył się wernisaż jego pierwszej autorskiej wystawy „Epitafium Street Artu”, która miała miejsce w kieleckiej Bazie Zbożowej.

Za współpracę z Fundacją Pan Dawid otrzymał specjalne podziękowania od Prezes Fundacji Władysławy Kuźni.

Prezes Fundacji Wladysława Kuźnia dziękując podczas koncertu Darczyńcom i Fundatorom Fundacji zaznaczyła także, iż do grona Darczyńców przyłączyła się także część radnych Rady Powiatu i Rady Miasta poprzez zadeklarowanie comiesięcznych wpłat z diet radnych na rzecz Fundacji. I tak radni Rady Powiatu Skarżyskiego w osobach: Artur Berus, Bożena Bętkowska, Bartosz Bętkowski , Katarzyna Bilska, Renata Bilska, Jan Gajda , Jacek Jeżyk, Janusz Kołodziej, Bogusława Krawczyńska , Małgorzata Kwiatkowska , Anna Leżańska, Krzysztof Ligowski , Grzegorz Małkus , Jerzy Żmijewski co miesiąc na konto Fundacji wpłacają łączną kwotę 1.000 zł, natomiast radni Rady Miasta w osobach: Mariusz Bodo, Krystyna Górnaś-Salata, Paweł Krupa i Marcin Piętak – łączną kwotę 100 zł.

W części artystycznej wystąpili stypendyści Fundacji „Daj Szansę”  oraz młodzież objęta  przez Fundację Programem Promocji Talentów.

Karina Piętak– stypendystka stypendium naukowego Fundacji uczennica I LO im. J. Słowackiego w klasie biologiczno-chemicznej. Absolwentka PSM w Skarżysku-Kamiennej w klasie fletu, obecnie w III klasie klarnetu. Jej pasją jest muzyka, śpiewa i gra w scholi młodzieżowej „Nadzieja” w parafii św. Trójcy w Skarżysku Kościelnym. Uczestniczy w wielu warsztatach muzycznych pod okiem znanych dyrygentów muzyki chrześcijańskiej tj. Huberta Kowalskiego, Piotra Pałki, Pawła Bębenka, Leopolda Twardowskiego. jej kolejną pasja jest biologia i chemia. Chciałaby w przyszłości zostać lekarzem. Niebawem będzie reprezentować I LO na Mistrzostwach Pierwszej pomocy PCK.

Milena Seweryn – stypendystka stypendium naukowego Fundacji uczennica I LO im. J. Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej klasy II o profilu biologiczno – chemicznym. W ostatnim czasie zajęła III miejsce w konkursie biologicznym pt „Ekologia, my i region w którym żyjemy”. Poza szkołą pasjonuje się muzyką, dlatego też z wielką radością bierze udział w różnych festiwalach, takich jak Festiwal Piosenki Harcerskiej „Śpiewograniec”, gdzie w ostatnich latach udało jej się zająć I oraz III miejsce.

Aleksandra Gąska – stypendystka stypendium artystycznego Fundacji „Daj Szansę’. Skrzypaczka. Udział w konkursach zarówno skrzypcowych, jak i naukowych sprawia jej radość. Wolny czas najchętniej spędza grając na skrzypcach w gronie rodziny i znajomych. Bardzo lubi także rysować, opiekować się małymi dziećmi, gdyż sprawia jej to przyjemność. Uwielbia gotować, a dokładnie piec i dekorować desery, ciasta, babeczki. Jej przysmakiem są naleśniki. Bardzo lubi słodycze oraz owoce. Osiągnięcia artystyczne Oli podczas konkursów skrzypcowych – wyróżnienie pierwszego stopnia w Kielcach w 2013 r., III miejsce w konkursie szkolnym zespoły w 2015 (PSM Skarżysko) oraz udział w konkursach skrzypcowych w latach 2013-2015 w Okluszu, Kielcach, Włocławku i Toruniu.

Martyna Zawisza – stypendystka stypendium naukowego Fundacji uczennica I LO im. J. Słowackiego, posiadaczka jednej z wyższych średnich w szkole. Interesuje się przedmiotami humanistycznymi. W wolnych chwilach gra na keyboardzie i śpiewa. Lubi poznawać nowych ludzi, słuchać ich i doradzać. Marzy o studiach psychologicznych. Uwielbia język rosyjski.

Aleksandra Parszewska – stypendystka stypendium naukowego Fundacji uczennica I LO im. J. Słowackiego. jej największą pasją jest muzyka. Ponadto uwielbia film i teatr. Należy do animatorskiej grupy teatralnej powstałej na rzecz Programu Profilaktycznego przeciw Uzależnieniom – PaT. Jest wolontariuszką w  świetlicy środowiskowej przy Parafii NPNMP. Już po raz drugi dzięki wysokim wynikom w nauce jest stypendystką Fundacji „Daj Szansę’.

Wiktoria Paduch –  stypendystka stypendium artystycznego Fundacji uczennica I LO im. J. Słowackiego. Absolwentka PSM w Skarżysku-Kamiennej w klasie fletu. obecnie uczennica III klasy saksofonu. Pisze teksty piosenek, wiersze. Wyróżniona w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej „Reflektor” w Koszalinie pod przewodnictwem Hanny Śleszyńskiej. Laureatka III miejsca w VII Skarżyskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej. Uczestniczka konkursu recytatorskiego literatury emigracyjnej w Suchedniowie. Wyróżniona w Krasomówczym Prawniczym Konkursie „Gwałt przez uszy – karać, czy nie karać za wulgaryzmy” organizowanym przez WSEPiNM w Kielcach.

Jakub Busiek i Karolina Lisowska reprezentują klub Respect Dance Skarżysko-Kamienna. Para tańczy ze sobą 4 lata. Posiadają aktualnie klasę taneczną D w kategorii 12-13 lat. Karolina i Jakub wyjeżdżają na liczne turnieje ogólnopolskie, gdzie zdobywają miejsca na podium, rywalizując z najlepszymi parami w Polsce. Jakub Busiek  jest uczniem 4 klasy Szkoły Muzycznej I stopnia w Skarżysku-Kamiennej. Uczy się grać na instrumentach perkusyjnych pod kierunkiem Pana Wiesława Michałka. Bierze udział w licznych konkursach krajowych i zagranicznych godnie reprezentując szkołę.

Ewelina Wojciechowska i Patryk Kornafel są aktualnie Mistrzami Polski i Węgier w Formacji Tanecznej Tańców Latynoamerykańskich. Dodatkowo, jako para taneczna, rywalizują z innymi parami w tańcu towarzyskim na Ogólnopolskich i Międzynarodowych Turniejach w Tańcu Towarzyskim w dwóch stylach: łacina i standard. W obu stylach posiadają już klasę taneczną B. Mają po 16 lat, a tańczą ze sobą od 4 lat.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.