Fundacja „Daj Szansę” rozstrzygnęła konkursy literacki i fotograficzny pn. „Skarżysko-Kamienna -moje miejsce na ziemi”.
Konkursy miały na celu zainteresowanie młodzieży przeszłością, teraźniejszością i przyszłością Skarżyska, poszerzenie wiedzy o mieście i jego mieszkańcach, rozwój i promowanie uzdolnień humanistycznych oraz fotograficznych dzieci i młodzieży.
Konkursy zorganizowane zostały w ramach realizacji zadania publicznego wspieranego przez Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej.
Komisje konkursowe z 81 złożonych prac przyznały łącznie 18 nagród i 12 wyróżnień.
Nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie literackim
Szkoły podstawowe:
I miejsce: Karolina Sabatowska, Kamila Grzelka – Szkoła Podstawowa nr 2 w Skarżysku-Kamiennej
II miejsce: Kornelia Salwerowicz – Szkoła Podstawowa nr 2 Szkoła Podstawowa nr 2 w Skarżysku-Kamiennej
III miejsce: Klaudia Osuch – Szkoła Podstawowa nr 9 w Skarżysku-Kamiennej
Wyróżnienia: Julia Kaczorek – Szkoła Podstawowa nr 8 w Skarżysku-Kamiennej, Iga Pająk – Szkoła Podstawowa nr 8 w Skarżysku-Kamiennej
Gimnazja:
I miejsce: Greta Gentile – Gimnazjum Prywatne w Skarżysku-Kamiennej
II miejsce: Hubert Prus – Gimnazjum nr 3 w Skarżysku-Kamiennej
III miejsce: nie przyznano
Wyróżnienie: Karolina Matla – Gimnazjum nr 2 w Skarżysku-Kamiennej
Szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce: Ewelina Biaduń – II Liceum Ogólnokształcące w Skarżysku-Kamiennej
II miejsce: Emilia Chojak – I Liceum Ogólnokształcące w Skarżysku-Kamiennej
III miejsce: Anna Łękawska – II Liceum Ogólnokształcące w Skarżysku-Kamiennej
Wyróżnienia: Sandra Borowiec – II Liceum Ogólnokształcące w Skarżysku-Kamiennej, Katarzyna Kuca – II Liceum Ogólnokształcące w Skarżysku-Kamiennej
Nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie fotograficznym:
Szkoły podstawowe:
I miejsce: Adrianna Supernat – Szkoła Podstawowa w Mroczkowie
II miejsce: Adriana Szymańska – Szkoła Podstawowa nr 8 w Skarżysku-Kamiennej
III miejsce: Adrianna Supernat – Szkoła Podstawowa w Mroczkowie
Wyróżnienie: Mikołaj Kardyś – Szkoła Podstawowa nr 2 w Skarżysku-Kamiennej
Gimnazja: I miejsce: Aleksandra Jeziorska – Gimnazjum nr 2 w Skarżysku-Kamiennej
II miejsce: Weronika Niemiec – Gimnazjum nr 2 w Skarżysku-Kamiennej
III miejsce: Marta Nowak – Gimnazjum Prywatne w Skarżysku-Kamiennej
Wyróżnienie: Weronika Niemiec – Gimnazjum nr 2 w Skarżysku-Kamiennej
Szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce: Dominik Pocheć – I Liceum Ogólnokształcące w Starachowicach
II miejsce: Piotr Kępa – III Liceum Ogólnokształcące w Skarżysku-Kamiennej
III miejsce: Sandra Borowiec – II Liceum Ogólnokształcące w Skarżysku-Kamiennej
Wyróżnienia: Martyna Cichosz – I Liceum Ogólnokształcące w Skarżysku-Kamiennej
Aleksandra Kwaterska – II Liceum Ogólnokształcące w Skarżysku-Kamiennej
Ponadto członkowie komisji konkursowej przyznali dodatkowe wyróżnienia: Aleksandrze Parszewskiej – I LO, Aleksandrze Kwaterskiej- II LO i Agacie Ciaś – I LO.
Uczestnikami konkursów byli uczniowie następujących szkół: ze Skarżyska-Kamiennej – Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 8, Szkoły Podstawowej nr 9, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum Prywatnego, I, II, III Liceum Ogólnokształcącego ponadto uczniowie: Szkoły Podstawowej w Mroczkowie, Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach, oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach.